Хто такий та чим прославився Дзіґоро Кано, якому Google присвятив дудл 28 жовтня
Google

28 жовтня на головній сторінці Google можна побачити дудл (тематичний малюнок), присвячений 161-му дню народження Дзіґоро Кано. Його створила художниця Синтія Ченг із Каліфорнії.

Дзіґоро Кано — це не просто сивий японець в кімоно, а засновник бойового мистецтва дзюдо.

Народився він у 1860 році в місті Мікаго, недалеко від Кіото.

В юності Кано був слабким, через що над ним знущалися однолітки. Хлопець самостійно став розвиватися та у віці 17 років почав займатися дзю-дзюцу (джиу-джитсу). А потім вирішив створити власну школу.

Саме техніки дзю-дзюцу він взяв за основу для свого бойового мистецтва дзюдо. У джиу-джитсу існувало багато небезпечних прийомів, які Кано виключив зі своєї техніки. Це удари в очі, вуха, пах та кадик.

Перший зал школи дзюдо Кодокан мав площу всього 12 татамі (близько 22 кв. м), але, завдяки організаторським талантам Дзіґоро Кано, школа досить швидко стала відома.

Слово «дзюдо» в японському письмі складається з двох ієрогліфів. Знак «дзю» означає м’якість, поступливість. А «до» — «шлях» або «дорогу». Тобто дзюдо означає «шлях м’якості».

Найбільшою мрією Кано було побачити змагання дзюдоїстів на Олімпійських іграх. Однак за його життя цього не сталося. Вперше на Олімпіаді дзюдо з’явилося у 1964 році — через 26 років після смерті Дзіґоро Кано.

А на Олімпійських іграх 2021 року українська дзюдоїстка Дар'я Білодід виборола бронзову медаль.