404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
IBM ухвалила рішення про розділення на дві корпорації

Корпорація International Business Machines Corp (IBM) розділяється на дві державні компанії. Перша у світі велика фірма, яка розробляла комп’ютери, прагне урізноманітнити свій бізнес і зосередитися на хмарних обчисленнях з високим рівнем прибутковості.

До кінця 2021 року IBM відокремить свій підрозділ послуг з ІТ-інфраструктури, який надає технічну підтримку 4600 клієнтам у 115 країнах та має резерв обсягом $60 млрд. Він стане окремою компанією з новою назвою.

Нова фірма матиме 90 000 співробітників, а її керівну структуру буде визначено за кілька місяців, повідомляє Reuters із посиланням на фінансового директора фірми Джеймса Кавано.

IBM, в якій на даний час працює понад 352 000 працівників, заявила, що на поділ та операційні зміни буде витрачено майже $5 млрд.

Інвестори привітали несподіваний крок виконавчого директора компанії Арвінда Крішни тим, що акції компанії зросли на 7%. Крішна відомий тим, що ініціював придбання IBM хмарної компанії Red Hat за $34 млрд минулого року.

«Ми перестали розробляти мережі ще в 90-х, ПК — у 2000-х, напівпровідники — близько п’яти років тому, тому що все перераховане не було обов’язковою частиною інтегрованої ціннісної пропозиції», — сказав Крішна.

У своєму блозі Крішна назвав розділення «значним зрушенням» у бізнес-моделі 109-річної компанії.

«IBM, по суті, позбавляється від з операцій низьким рівнем націнки, врахувавши вплив автоматизації та хмарних технологій», — цитує Reuters слова аналітика Wedbush Securities Моше Катрі.

IBM прагнула компенсувати уповільнення продажів програмного забезпечення та сезонний попит на свої мейнфрейм-сервери. Компанія  заявила, що зосередиться на відкритих гібридних хмарних рішеннях та розробках штучного інтелекту, які приносять більше половини постійних доходів.

Крішна, який у квітні замінив Джінні Рометті на посаді генерального директора, заявив, що програмне забезпечення та рішення будуть приносити більшу частину доходу IBM після поділу.

Компанія також заявила, що очікує дохід за третій квартал розміром $17,6 млрд.

Microsoft інвестує $500 млн у розвиток хмарних сервісів в Україні