Ігнат пояснив, чому «шахеди» долетіли до Львова

Україні не вистачає засобів ППО для захисту усієї території, тому ворожі «шахеди» змогли уночі долетіти до Львова. Про це в ефірі Радіо Свобода розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Хто літав Україною літаком, дивився з віконечка, міг побачити, яка в нас прекрасна і велика держава. І покрити усі напрямки тими системами, які сьогодні є, зенітно-ракетними комплексами — великого та середнього радіусу дії — неможливо», — сказав він.

Ігнат пояснив, що зараз ППО захищає у першу чергу великі міста, інфраструктурні об’єкти, об’єкти атомної енергетики і лінію фронту.

«Не вистачає банально засобів ППО, і це ще м’яко кажучи, для того, щоб покрити Україну ковпаком, як це зробила держава Ізраїль», — наголосив речник Повітряних сил.

При цьому мобільним вогневим групам складно вночі зі стрілецької зброї з невеликим радіусом збити «шахеди», які до того ж летять по руслах річок, використовуючи різні маршрути. Проти них неефективні і старі радянські винищувачі.

«Винищувачі 70-х років не здатні ефективно знищувати (повітряні цілі ред.). Льотчики здатні, робимо все можливе, і є коефіцієнт збиття, є якийсь результат. Але цього недостатньо, бо техніка морально застаріла. Не бачить той радар. Неможливо цим озброєнням ефективно їх нищити. Робимо все можливо, але треба F-16», підкреслив Ігнат.

Нагадаємо, зранку 20 червня три ворожі дрони у Львові поцілили у критично важливий об'єкт. Загалом же за ніч сили ППО збили 32 з 35 «шахедів» — більшість на Київщині.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Макрон підтвердив, що Україна отримала ЗРК SAMP/T