Ігор Уманський розкритикував «Велике будівництво» та витрату коштів на дороги
УНІАН

Колишній радник голови Офісу президента Ігор Уманський, який напередодні звільнився, заявив, що гроші із «фонду COVID-19», які направили на будівництво доріг, освоїв дорожній картель. Експосадовець звинуватив владу у «втраті адекватного сприйняття реальності».       

З початку «Великого будівництва» почалися зміни у вимогах до тендерної документації, написав Уманський на Facebook.

За дивним «збігом обставин», новим вимогам відповідає лише шість компаній — улюбленці «долі», або «картель», як їх називають колеги. Вигравати смачні тендери можуть лише вони. Але якщо придивитись — ці компанії не завжди будують дороги безпосередньо, а перепродають підряди субпідрядникам із дисконтом 30-40%.

За словами Уманського, 2020 рік запам’ятається українцям надовго не лише через «недолугу» боротьбу із пандемією, а через «безпрецедентний рівень зростання корупції та втрату владою адекватного сприйняття реальності». Прикладом останнього, на його думку, є саме програма «Велике будівництво».

Він пояснює, що якщо скласти всі тендери цих шести компаній та вирахувати всі «дисконти», сума на будівництво складами близько 36 млрд грн. Саме таку суму додатково виділили Укравтодору із Фонду боротьби із коронавірусом.

Ігор Уманський

Колишній міністр фінансів також вважає, що таку ж протяжність доріг можна було б збудувати, не чіпаючи гроші, які були заплановані на боротьбу із пандемією. Водночас, вважає Уманський, «ковідний фонд» штучно витратили.

«Країна наближається до економічного армагедону», — вважає колишній радник Єрмака.

Передісторія

12 листопада радник голови Офісу президента Ігор Уманський оголосив про своє звільнення з цієї посади, оскільки не згодний із посиленням карантину в Україні на вихідних.

У квітні колишнього міністра фінансів Уманського призначили спеціальним радником глави Офісу президента Андрія Єрмака.

Він допомагав Єрмаку розібратися в обсягах корупції в ключових відомствах, які наповнюють державний бюджет.

11 листопада Кабінет міністрів скасував адаптивний карантин і запровадив в Україні загальний карантин з локдауном вихідного дня. Обмеження попередньо триватимуть до 30 листопада.

У Кабміні пояснили перерозподіл коштів онкохворих «на дороги»