404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Індійсько-китайська суперечка. Індія перехопила китайського солдата на своєму кордоні
Kashmir Observer

Влада Індії повернула до КНР китайського солдата після того, як він заблукав й перетнув спірний кордон у Гімалайському регіоні, повідомили представники індійської армії.

Солдата Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) затримали в селищі Демчок в області Ладакх, Індія. Він був дезорієнтований, йому надали медичну допомогу та кисень, цитує BBC повідомленні армії.

Індійська армія заявила, що солдата повернули до КНР відповідно до «встановлених протоколів».

Інцидент стався на фоні напруженості між двома країнами після червневої сутички в суперечливій області, яка закінчилася смертями солдатів. Після неї відбулося кілька раундів переговорів на військовому рівні між двома сторонами, щоб розрядити ситуацію.

Військові обох країн періодично влаштовували сутички вздовж демаркаційного кордону, який називається Лінія фактичного контролю (LAC).

Обидві сторони звинувачували одна одну в заходженні на їх територію, що іноді призводило до конфліктів.

Сторони не вперше передають громадян, які заблукали й перейшли кордон.

У вересні Китай звільнив п’ятьох громадян Індії після того, як вони перейшли через кордон, заблукавши. Індія заявила, що молоді люди зі штату, що межує з Китаєм, були мисливцями, які випадково зайшли на китайську територію.

Історія конфлікту

Відносини між двома країнами погіршувались з червня, коли щонайменше 20 індійських солдатів загинули в сутичці в прикордонній зоні Ладакху, за яку йде суперечка. Китай не коментував повідомлення про те, що його війська також зазнали жертв.

15 червня в Ладакху, як повідомляє видання Indian Express, відбулася масова рукопашна бійка поблизу неофіційного кордону. Між офіцерами двох армій була укладена домовленість про непорушення «буферної зони» – безлюдної землі між кордоном та ​​річкою Шайок. Індійські військові для запобігання зіткненням мали перебувати на захід від річки, а китайські солдати — на схід від лінії. Однак індійці помітили, що китайські солдати увійшли в буферну зону і почали зводити там новий пост.

Потім, у серпні, Індія звинуватила Китай у провокуванні військової напруженості на кордоні двічі протягом тижня. Обидва звинувачення були спростовані Китаєм, який заявив, що протистояння було «цілком» виною Індії.

А на початку вересня Китай звинуватив Індію у здійсненні «провокаційних» попереджувальних пострілів у свої війська. У свою чергу Індія звинуватила Китай у стрільбі в повітря.

Заяви, якщо вони відповідали дійсності, були б першими за 45 років, коли на кордоні пролунали постріли. Угода 1996 року забороняє використовувати зброю та вибухівку поблизу кордону.

Кілька днів потому міністр закордонних справ Індії та його китайський колега зустрілися в Росії, де досягли домовленостей про деескалацію напруженості на спільному кордоні.

З тих пір було проведено кілька раундів переговорів на військовому рівні. Але, незважаючи на них, сусіди, озброєні ядерною зброєю, не змогли припинити напруженість.

Дві країни воювали в 1962 році, тоді Індія зазнала ​​поразки.

Ані Китаю, який створив арсенал з 320 ядерних боєголовок, ані Індії, що накопичила 150 ядерних зарядів, не потрібна війна. Експерти схиляються до думки, що дипломати двох країн зможуть запобігти серйозним бойовим зіткненням уздовж загального 3380-кілометрового кордону.

 

Воєнна могутність. В Індії випробували надзвукову балістичну ракету