Президент США Дональд Трамп заявив, що Індія та Пакистан домовилися про повне і негайне припинення вогню. Цю інформацію підтвердив очільник МЗС Пакистану Мохаммад Ісхак Дар.
«Пакистан завжди прагнув миру та безпеки в регіоні, не поступаючись своїм суверенітетом і територіальною цілісністю!» — написав Мохаммад Ісхак Дар.
За словами Трампа, країни досягнули домовленості після «довгої ночі переговорів за посередництва Сполучених Штатів».
«Протягом останніх 48 годин ми з Венсом спілкувалися з високопосадовцями Індії та Пакистану, включаючи премʼєр-міністрів Нарендру Моді та Шехбаза Шаріфа, міністра закордонних справ Субрахманьяма Джайшанкара, начальника штабу армії Асіма Муніра та радників з національної безпеки Аджіта Довала та Асіма Маліка», — заявив держсекретар США Марко Рубіо.
Він наголосив, що уряди Індії та Пакистану також домовилися розпочати переговори з широкого кола питань на нейтральній території.
«Вітаю обидві країни з тим, що вони проявили здоровий глузд і великий розум», — написав Трамп.
Конфлікт Індії та Пакистану
22 квітня поблизу міста Пахалгам, розташованого в контрольованій Індією частині штату Джамму та Кашмір, озброєні бойовики відкрили вогонь по групі туристів. Загинули 26 людей. Відповідальність за напад взяло раніше не відоме воєнізоване угруповання, що називає себе «Кашмірським опором». Індія покладає відповідальність на Пакистан, але країна це заперечує.
Через вбивство туристів Нью-Делі призупинило важливу угоду про розподіл водних ресурсів з Пакистаном, закрило єдиний наземний прикордонний пункт між країнами, скоротило кількість дипломатичного персоналу і скасувало всі візи, видані громадянам Пакистану. Тоді Пакистан теж скасував візи, видані громадянам Індії, закрив свій повітряний простір для всіх авіакомпаній, що належать або керуються Індією, і призупинив усі види торгівлі з Індією.
У ніч на 7 травня Збройні сили Індії розпочали військову операцію «Сіндур» та атакували девʼять обʼєктів на території Пакистану.
А вже в ніч на 10 травня Пакистан атакував Індію і почав військову операцію Bunyan ul Marsoos («Міцна стіна»). Серія вибухів пролунала у низці індійських міст, також Пакистан здійснив масштабну кібератаку на 70% енергомережі Індії. Під ударом також опинилися індійські авіабази і сховища ракет.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.