У середу, 30 жовтня, президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю для ЗМІ країн Північної Європи.
Chas News зібрав головні тези українського президента.
Про участь КНДР у війні проти України
Зараз в росії присутні 3 тис. північнокорейських солдатів з офіцерами й генералами. Військових розмістили приблизно за 50 км від українського кордону, вони готуються до бою. Загалом до росії прибудуть 12 тис. військовослужбовців КНДР, каже Зеленський.
На його думку, зараз очільник кремля володимир путін перевіряє реакцію світової громадськості своїми нинішніми діями, так само, як він це зробив з Кримом, Донбасом і, зрештою, почав повномасштабну війну проти України.
На думку Зеленського залучення солдатів із КНДР — ескалація з боку росії.
«Нам потрібна дієва реакція з цього приводу. Досі ми чули певну реакцію, але вона недостатньо сильна. Тому Путін відчуває це. І тому я не знаю, скільки ще солдатів з Північної Кореї або, можливо, Ірану прибуде. Їх може бути більше», — зазначив Зеленський.
Витік даних із Плану перемоги щодо ракет Tomahawk
Президент України Володимир Зеленський обурився тому, що ЗМІ розкрили секретну частину Плану перемоги, у якій Київ просив союзників надавати далекобійні ракети Tomahawk.
«Це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного», — наголосив глава держави.
Про Курську область
Україна могла б захопити Курську АЕС у місті Курчатов, але не захотіла цього робити.
«Росія думає, що вони дуже сильні, але якби ми захотіли захопити їхню атомну станцію, ми б це зробили, ми могли б це зробити, але ми ніколи не хотіли цього», — заявив Зеленський.
Про співідношення сил на фронті
Співвідношення сил на деяких ділянках становить 1 до 8, тому наші військові вимушені відступати з позицій.
«Коли є можливість врятувати життя — то, звичайно, відходьте рятуйте солдатів, рятуйте людей», — сказав Зеленський.
Про допомогу Україні
Президент Володимир Зеленський заявив, що партнери із держав НАТО, зокрема США не дотримали слова стосовно обіцяної військової підтримки України.
«Україна отримала лише 10% від пакета допомоги, за який проголосував Конгрес у 2024 році. Це не смішно», — заявив президент.
Про вступ до НАТО
Перед самітом у Вашингтоні партнери заявили, що не готові прийняти Україну в НАТО. Але нададуть 6-7 систем ППО, які ми досі не отримали, заявив Зеленський.
Реакція партнерів на План перемоги
Частина партнерів, відгукуючись про План перемоги, вважають, що Україна хоче «надто багато».
«Багато країн почали нам казати, знаєте, трохи тиснути на нас — деякі лідери мовляв, ви хочете занадто багато. Занадто багато для чого? Ми просто хочемо жити. Це занадто? Просто жити. Ось про що йдеться в плані перемоги, ось про що північ, схід, Курська операція», — заявив Зеленський.
Про вибори в США
Зеленський заявив, що Україна працюватиме з будь-яким лідером Білого дому, якого обере народ США. Він зауважив, що за час війни росії проти України політика США здебільшого не змінювала.
«Україна працюватиме, як, я думаю, і весь світ, із будь-яким президентом, якого обере народ США. Звісно, ми сподіваємося, що політика США не зміниться, і вони й далі нас підтримуватимуть. Тому що коли ми говоримо про політику США, це не тільки Білий дім. Це Конгрес, це Сенат, це двопартійна підтримка, яку ми мали — це багато різних голосів. Це добре... Я сподіваюся, що повної зміни не буде, але, звісно, ніхто цього не знає. Чи може це бути? Так. Чи залежить це від нас? Ні. Це залежить від лідера, якого обере народ США», — сказав президент.
За словами Зеленського, якщо підтримка США скоротиться після обрання нового президента, Україна покладатиметься на себе та єдність Європи.
Про блекаути взимку
Зима 2024-2025 року буде вирішальною, навіть з блекаутами та іншими труднощами, вона є великим викликом для України, заявив Зеленський.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.