Інтерв’ю Зеленського: кількість військ не зменшується, у західних країнах «перемагає страх» перед РФ
УНІАН

Україна готова до усіх можливих сценаріїв розвитку конфлікту з Росією, але не всі європейські країни готові до вторгнення РФ.

Про це президент Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю La Repubblica.

Ось ключові заяви глави держави.

Росія стягуванням військ намагається шантажувати Захід

«Для чого використовуються війська, які скупчені поблизу нашого кордону? Це потенціал для шантажу. Причому передусім проти західних держав. Але якщо кількість російських військ зростатиме, то шантаж стане ще більш жорстким, що можна буде назвати підготовкою до розширення агресії проти нашої держави та, можливо, регіону в цілому. Україна не бачить сюрпризів у тому, що відбувається на наших східних кордонах. Росія почала цю війну у 2014 році, і відтоді ми готові до будь-яких сценаріїв», — сказав Зеленський.

Не всі європейські країни готові до сценарію збройного конфлікту

«Цього, на жаль, не можна сказати про всі європейські країни. Наприклад, Німеччина нещодавно завадила нам у постачанні по лінії НАТО протидронних рушниць та протиснайперських систем, які є виключно оборонними інструментами. Невже ми на восьмому році війни не маємо на них права? Очевидно, що маємо. Будь-яка демократична держава, яка захищається від агресії, повинна мати право на придбання подібних оборонних інструментів. Але у деяких столицях усе ще перемагає страх», — зазначив президент.

Відмова від НАТО не гарантує безпеку Україні

«Наша держава віддала свою частину радянського ядерного арсеналу — третю за потужністю у світі, а у відповідь отримала, зокрема й від Росії, запевнення поважати наші кордони й нашу безпеку. Усе це було викинуто на смітник. Тож дивно чути від російської сторони прохання про будь-які гарантії, коли стільки обіцянок вже порушено самою російською стороною», — заявив Зеленський.

Переговори Путіна і Байдена поки не дали результату щодо скорочення військ на кордонах

«Після переговорів американського та російського лідерів не відбувається скорочення військового угруповання біля наших кордонів. Більш того, виник ще один простір для ескалації — в Азовському морі, де 70% акваторії перекрито Росією. Коли це почне змінюватися, тоді й можна буде сказати, що аргументи звучать переконливо», — сказав глава держави.

Якщо «Північний потік – 2» введуть в експлуатацію, то безпека Європи обвалиться

«Сам факт, що «Північний потік-2» гіпотетично можуть ввести в експлуатацію, є надзвичайно дестабілізаційним для нашого регіону. Росія вкладається в різноманітні важелі тиску на європейські країни для того, щоб цей газопровід запрацював, що означатиме кінець транспортування газу територією України. Якщо це відбудеться, безпека сходу та центру Європи миттєво обвалиться», — йдеться в тексті інтерв’ю.

Зеленський не виключає проведення референдуму стосовно Донбасу