Іран вимагає від США зняти всі санкції 2017 року
Getty Images

Переговори щодо іранської ядерної програми зайдуть у глухий кут, якщо Тегеран і далі наполягатиме на скасуванні всіх санкцій США, введених у 2017 році.

Іран відкинув пропозицію ЄС про переговори зі Штатами щодо ядерної угоди. Про це заявила представник Держдепартаменту США Джаліна Портер. Вона зазначила, що США закликають Іран до прямих переговорів щодо ситуації навколо Спільного всеосяжного плану дій (СВПД). Але Штати не готові платити за це в тій чи іншій формі.

«Якщо Іран буде триматися за позицію про те, що всі санкції, введені в 2017 році, повинні бути зняті, інакше не буде ніякої угоди, тоді ми рухаємося в глухий кут», — сказала Портер, яку цитує сайт Держдепу США.

За її словами, було б краще, аби США та Іран могли сісти за стіл переговорів.

Але платити за це ми не будемо. Якщо вони не хочуть з нами зустрічатися, шкода. Просто їм буде набагато складніше отримати те, чого вони, як вони кажуть, домагаються: взаємного повернення до дотримання СВПД, оскільки набагато складніше вести обговорення

Представник Держдепу повідомила, що учасники переговорів по ядерній угоді знову зберуться у Відні в середині наступного тижня.

Ядерна угода з Іраном

У 2015 році Іран підписав СВПД з п'ятьма постійними членами Радбезу ООН (Великобританія, Китай, Росія, США, Франція) і Німеччиною. Угода передбачала обмеження ядерної програми Ірану і тимчасові обмеження на продаж і закупівлю озброєнь взамін на зняття з цієї країни міжнародних санкцій.

У 2018 році США вийшли з «ядерної угоди» і відновили санкції проти Ірану.

З 6 по 9 квітня у Відні пройшли зустрічі з відновлення «ядерної угоди» з Іраном. Комісії зі зняття санкцій планували кроки для повернення до повного виконання СВПД. Держдеп США заявив про готовність пом'якшити санкції проти Ірану, які не відповідають СВПД.

За словами президента Ірану Хасана Роухані, Тегеран готовий повернутися до зобов'язань щодо ядерної програми після зняття всіх санкцій.

Штати збираються ввести санкції проти Росії та Ірану за втручання у вибори 2020 року