404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Іспанія стурбована, що не укладена угода про відкритий кордон з Гібралтаром

Іспанія та Гібралтар хочуть домовитись про окремі угоди з Великобританією, щоб уникнути пожорсткішання кордону з ЄС на півдні Іспанії після Brexit. Але іспанське дипломатичне джерело нарікає на «відсутність політичної волі» в Лондоні.

Іспанія сумнівається, що угода з Гібралтаром щодо кордону можлива без угоди про Brexit.

Джерело заявило агентству Reuters, що будь-яка угода, спрямована на створення «спільної зони процвітання» в Гібралтарі, британській території, на суверенітет над якою претендує Іспанія, є малоймовірною до повної угоди про Brexit.

Ця більш широка угода залишається невизначеною, хоча й лишилося всього  два місяці до закінчення перехідного періоду для Великобританії після Brexit.

«Ми внесли свої пропозиції, вивчили технічні рішення. Не вистачає політичної волі для укладення угоди. М’яч знаходиться на майданчику Сполученого Королівства», — заявило джерело у середу.

Невиконання окремих домовленостей щодо Гібралтару призведе до великих соціальних, економічних та політичних витрат, зазначає джерело.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило про свою відданість пошуку рішення для підтримки Гібралтару.

«Великобританія та уряд Гібралтару провели ряд конструктивних дискусій з Іспанією з цього питання. Очевидно, що в інтересах усіх сторін знайти рішення, забезпечити постійний добробут і процвітання в регіоні», — заявила британська речниця.

Гібралтар привітав «прагматизм» Іспанії щодо її ключової вимоги, щоб їх взаємний кордон залишався повністю відкритим, і джерело висловило надію, що цей дух врешті візьме гору.

Щодня з Іспанії до Гібралтару, де проживає 32 000 людей, їздить близько 15 000 людей.

Порт на північній частині Середземномор'я, який Іспанія передала Великобританії в 1713 році після війни, також приймає близько 10 мільйонів туристів на рік. На туристичний сектор припадає близько чверті його економіки.

Іспанія погодилася відкласти питання про претензію на суверенітет над цією територією, щоб зосередитися на можливості тримати кордон з Гібралтаром відкритим.

 

У Каталонії ексглава поліції звільнений від звинувачення у невдалому проголошенні незалежності регіону