Іспанія запускає національний проєкт чотириденного робочого тижня
Getty Images

Уряд Іспанії ухвалив національний пілотний проєкт, який передбачає перехід на 4-денний робочий тиждень. Експеримент триватиме три роки.

Компанії, що братимуть участь у проєкті, скоротять робочий тиждень до 32 годин замість 40. При цьому заробітну плату працівників не зменшать. На фінансову підтримку компаній уряд Іспанії виділить з держбюджету €50 млн, повідомляє ABC.

Прихільники ідеї пояснюють, що 4-денний робочий тиждень покликаний збільшити продуктивність праці без падіння доходів компаній. Якщо експеримент доведе реальність цього, це підштовхне решту компаній також запровадити скорочений робочий тиждень.

Зазначається, що 4-денний робочий тиждень останніми роками обговорювався й в інших країнах.

«Ідея чотириденного робочого тижня набирає обертів з минулого року завдяки тому, що прем'єр-міністр Нової Зеландії виступила на підтримку такої ініціативи. Пізніше ідею підтримали, зокрема, міністр праці Німеччини та прем'єр-міністри Фінляндії та Шотландії», — говорить представниця проєкту Марія Альварес.

У Новій Зеландії 4-денний робочий тиждень запровадили у компанії Perpetual Guardian. Через деякий час працівники розповіли, що стали менше нервуватися, їхня продуктивність праці зросла, а витрати компанії на електроенергію скоротилися.

В японському відділені Microsoft після подібного експеримента також відзначали зростання продуктивності  працівників на 40%, скорочення витрат компанії на електроенергію на 23% та обсягов другу документів на 59%.

Також скорочення робочих годин має сприяти покращенню клімату на планеті та здоров’я людей.

В Україні деякі роботодавці також пропонують працівникам 4-денний робочий тиждень. Проте, згідно з дослідженнями HR-фахівців, на таких умовах працює лише 2% українців.

Колишній король Іспанії повернув державі майже €700 тисяч несплачених податків