ІТ-армія вивела з ладу понад 450 російських онлайн-ресурсів за два тижні — Мінцифри

Активісти кіберфронту продовжують виводити з ладу онлайн-ресурси ворога, розхитувати важливі сфери життя рф та послаблювати економіку загарбника.

Зокрема айтівці блокували сайти Центрального банку рф, політичної партії патріотів росії та інші російські онлайн-ресурси.

Про це повідомили у Міністерстві цифрової інформації України.

Отже з 15 до 28 серпня ІТ-армія блокувала:

  •  Центральний банк РФ. Кібератака вивела з ладу головну фінансову установу ворога. Банку довелося відключати свої сервіси та обмін електронними документами. Це паралізувало роботу цб з фінустановами та реєстрами й дестабілізувало роботу банків рф.
  • Політичну партію пропагандистів та брехні «Справедливая Россия — патриоты — за правду». Всі ресурси партії промивання мізків були недоступні. Чим довше не працюватиме сайт, тим менше брехні буде розповсюджуватися в мережі.
  • Популярні онлайн сервіси переказу грошей в росії. ІТ-армія призупинила роботу російських вітчизняних аналогів банківських сервісів, через які росіяни досі могли оформляти міжнародні віртуальні карти і переказувати гроші. Відновлюємо справедливість та стежимо, щоб світові санкції у росії діяли, а можливості їх обходити у рф не було.
  • Сервіс пошуку роботи. Російський сайт пошуку роботи SuperJob почав діяти у окупованих регіонах України. Це допомагало загарбникам швидко відкривати вакансії та працевлаштовувати «своїх» на окупованих територіях, щоб повноцінно встановити там свою владу. Потужна атака ІТ-армії завадила їхнім планам та поклала ворожий сервіс.
  • Рітейл-компанія DNS. Вона дозволяла росіянам безперешкодно незаконно імпортувати українські товари в рф. ІТ-армія змогла завадити злочинцям та зупинила головний сайт компанії, що реалізовував контрабанду та незаконні прибутки до ворога.
  • Флагманські пропагандистські ЗМІ. Айтівці по черзі виводили з ладу великі пропагандистські російські медіа — ТАСС, РИА Новости, МК та їх окремі проєкти. За час простою ці ресурси загалом втратили понад мільйон потенційних споживачів пропаганди.
  • Сайти окупантів у Криму. 24 серпня на головних сторінках російських сайтів, які зараз діють у Криму, ІТ-армія розмістила привітання з Днем Незалежності України. 

«Продовжуємо карати ворога усім світом. Віримо в ЗСУ та кібербійців», — йдеться у повідомленні.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

За пів року російські хакери 1123 рази атакували Україну