Італієць вперше продав на аукціоні невидиму скульптуру — за €15 тис.
italy24news

Італійський художник Сальваторе Гарау продав за €15 тис. свою невидиму скульптуру під назвою I am. Покупець заплатив суму, яка в 2,5 рази перевищує початкову, €6 тис., пише Italy 24 News.

Роботу продали на аукціоні, організованому Art-Rite, одним із небагатьох італійських аукціонних будинків, який займається продажами, присвяченими виключно сучасному мистецтву.

Доказом того, що покупець придбав не просто повітря, а твір мистецтва, є сертифікат. Це право власності на нематеріальну скульптуру.

У фізичному плані покупець отримав лише документ, який свідчить про архівування твору і є єдиним зображенням у каталозі, де замість традиційного образу матеріального твору — пробіл.

Гаран заявив, що його робота вміститься лише в приватному будинку. Щоб її поставити, треба звільнити на підлозі простір 1,5 × 1,5 метра.

У лютому минулого року Гарау виставив на площі в Мілані свою роботу «Будда в спогляданні».

«Скульптура повністю невидима і тому не може бути відтворена в мережі і скопійована. Не кажучи вже про те, що нематеріальні роботи Гарай жодним чином не впливають на довкілля», — говорилося в інструкції.

«Коли я «виставляю» нематеріальну скульптуру в даному просторі, цей простір концентрує певну кількість і щільність думок у точному моменті і створює скульптуру, яка лише через мою назву прийме найрізноманітніші форми» — прокоментував митець.

У березні сталася схожа історія, коли продали майже нематеріальний об’єкт. Режисер з Нью-Йорка назвав цифровим мистецтвом аудіозаписи свого метеоризму і продавав їх як NFT за $85. «Повальне захоплення NFT абсурдно — сама ідея надавати цінність чомусь від початку нематеріальному», — вважає Рамірес-Маллфс. Але при цьому він ще й прагне заробити на концепції невзаємозамінних токенів більше, ніж $85.

Український стартапер продає свою ногу як NFT, щоб допомогти діабетикам