Кабінет Міністрів України продовжив на рік економічні санкції проти Росії
Getty Images

Кабінет Міністрів України на засіданні 25 листопада схвалив зміни до постанови від 30 грудня 2015 року «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації».

Як повідомляє «Радіо «Свобода», уряд постановою продовжив до 31 грудня 2021 року дію режиму найбільшого сприяння СОТ. Він передбачає застосування вищих ставок ввізного мита для російських товарів замість нульової ставки, що діяла на деякі російські товари відповідно до угоди про режим вільної торгівлі між країнами СНД.

Україна та Росія запроваджують взаємні санкції з 2014 року, від часу анексії Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі.

У березні 2019 року набрали чинності українські санкції щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Уряд Росії в квітні 2019 року ухвалив рішення про розширення санкцій проти України.

У свою чергу у травні 2019 року Україна доповнила перелік російських товарів, які заборонені до ввезення в Україну. Серед заборонених є кілька груп промислових товарів, мінеральних добрив, сільськогосподарської продукції, транспортних засобів. Загальна вартість цієї продукції становить $510 млн на рік.

Також уряд затвердив запровадження спеціального мита для товарів із Росії, яке застосовується з 1 серпня 2019 року незалежно від інших видів мита.

Як ми писали раніше, Путін продовжив контрсанкції проти України та низки країн. Вони діятимуть до кінця 2021 року.

Три компанії з РФ потрапили під санкції США згідно закону про нерозповсюдження зброї масового ураження