Кабмін хоче позичити у Міжнародного банку реконструкції та розвитку $300 млн на подолання наслідків COVID-19

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні у понеділок схвалив проєкт розпорядження президента про делегацію України для участі у переговорах з Міжнародними банком реконструкції та розвитку.

На них Україна та МБРР укладатимуть Угоди про позику.

Також Кабмін схвалив проєкт свого розпорядження про залучення позики на боротьбу з наслідками COVID-19. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат Василь Мокан у Facebook.

Проєктом акту передбачається визнати за доцільне залучення позики від МБРР для реалізації інвестиційного проєкту «Друге додаткове фінансування, спрямоване на подолання наслідків пандемії COVID-19» та залучити $300 млн. для проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Також, як пише нардеп, відповідна позика надасть можливість уряду залучити додаткові кошти на покращення системи соцдопомоги та соцпослуг в Україні.

Для цього Кабмін планує:

  • запровадження надзвичайних грошових трансфертів для осіб та домогосподарств, які втратили роботу або джерела доходу через пандемію COVID-19;
  • підтримку бідних домогосподарств за допомогою існуючої в країні Програми Державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям;
  • зміцнення систем та інституцій надання соціального захисту для поліпшення реагування в майбутньому.

На початку вересня Кабмін планував залучити $100 млн позики від МБРР для реалізації проекту «Східна Україна». Йдеться про відновлення територій, постраждалих від агресії РФ.

МВФ надасть Україні транш в кінці 2020 або на початку 2021 року, — нардеп