404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Кабмін провів перше засідання онлайн і повністю відмовився від «папірців» у документообігу
Михайло Федоров

Кабінет міністрів вперше провів засідання онлайн  і ухвалив, що з 15 листопада уряд може повністю перейти на електронний документообіг.

Про це рішення уряду від 28 жовтня повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.  

На засіданні Кабінету міністрів, у якому члени уряду взяли участь онлайн зі своїх кабінетів, міністри підтримали пропозицію Михайла Федорова і внесли зміни до двох постанов.

Міністр цифровізації заявив, що відкрити шлях до повноцінного електронного документообігу пропонується з 15 листопада, а не з 1 листопада, як зазначалося в проєкті рішення спершу.

Федоров пише: «Сьогоднішнім рішенням ми по суті запроваджуємо можливість уряду, міністрів опрацьовувати нормативно-правові акти в електронному документообігу. У нас вже майже 90-95% опрацьовувалися через електронний документообіг». Він додає, що при цьому завжди були нормативно-правові акти, які займають великий обсяг паперів та потребують багато правок і копій.

З 15 листопада уряд вводить можливість використовувати спеціальний модуль документообігу й погоджувати всі нормативно-правові акти в електронному вигляді. Федоров наголошує, що це економія бюджетних коштів, часу «і взагалі правильне рішення для пришвидшення нашої роботи».

Очільник Мінцифри написав у Telegram: «Ухвалили постанову про можливість погоджувати нормативно-правові акти з допомогою електронного документообігу. Це був останній крок до 100% відмови від паперу в роботі всередині Кабінету міністрів».

Відтепер документи та постанови, винесені на Кабмін, будуть лише в електронній формі, без права вимагання їх дублювання на папері.

Відтепер електронна форма — первинна (основна) форма підготовки актів КМУ. Повний пакет супровідних документів формується та зберігається в електронній системі.

Крім того, електронна взаємодія органів виконавчої влади — тепер основний інструмент погодження актів. Винятки становитимуть документи, що містять інформацію з обмеженим доступом.

Таке рішення, на думку міністра, дозволить значно скоротити бюджетні витрати та пришвидшить прийняття рішень, а ще удосконалить документообіг в СКМУ.

Прем’єрміністр Денис Шмигаль повідомив також у Telegram, що уряд затвердив Стратегію цифрової трансформації соціальної сфери. Для громадян це означатиме спрощення процедур отримання соціальної допомоги та прозорість виплат, зазначив політик.

На порталі «Дія» влада створить Єдину систему соціальної сфери, щоб громадяни могли онлайн отримати всі соціальні послуги, які надаються державою. Шмигаль додав: «Ми будемо чітко розуміти, кому призначаються різні види соціальної допомоги, і збільшувати її тим, хто цю допомогу дійсно потребує».

 

Мінцифри і перші три банки запустили «шеринг» цифрових документів