404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Кабмін схвалив вихід України з угоди СНД щодо міграції

Кабінет Міністрів України погодив проект закону про вихід нашої країни з Угоди про співробітництво держав-учасниць СНД у боротьбі з незаконною міграцією і проект відповідного розпорядження КМУ. 

Таке рішення було прийнято на засіданні 9 жовтня, про що повідомив на своїй сторінці на Facebook представник уряду в Верховній Раді Василь Мокан.

На засіданні Кабмін схвалив проєкт закону «Про вихід з Угоди про співпрацю держав ― учасниць Співдружності Незалежних Держав в боротьбі з незаконною міграцією» та проект відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України.

«Схвалення проєкту закону забезпечить вихід України з Угоди про співпрацю держав-учасниць СНД у боротьбі з незаконною міграцією та відповідно до статті 24 ЗУ «Про міжнародні договори України» дозволить завершити внутрішньодержавні процедури, необхідні для здійснення виходу України з даної Угоди», — написав нардеп.

Мокан наголосив, що вихід з угоди звільнить Україну від виконання формальних зобов'язань, які випливають з неї. Також прискориться процес укладення двосторонніх угод між Україною та іншими державами з урахуванням сучасних напрямів у сфері боротьби з нелегальною міграцією та питаннях реадмісії.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, в разі виходу з угоди національні інтереси України у відносинах з державами СНД у сфері боротьби з незаконною міграцією не постраждають.

З моменту ратифікації цієї угоди нашою країною його положення щодо повернення (передачі) незаконних мігрантів не застосовувалися.

У тому випадку, якщо незаконні мігранти прибули на територію однієї зі сторін з території іншої сторони, то їх передача здійснюється відповідно до окремих домовленостей сторін в цій галузі.

Співдружність Незалежних Держав (СНД) — міжнародна організація, покликана регулювати співробітництво між державами, які раніше входили до складу СРСР. СНД не є наддержавним утворенням і функціонує на добровільних засадах.

СНД було засновано главами Росії, Білорусі і України шляхом підписання 8 грудня 1991 року в Віскулях (Біловезька пуща) «Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав» (відомої як Біловезькі угоди).

У документі констатувалося, що Союз РСР припиняє своє існування як суб'єкт міжнародного права і геополітичної реальності. Однак сторони домовилися про утворення Співдружності Незалежних Держав.

У травні 2018 року п’ятий президент України  Петро Порошенко повідомив, що держава перегляне всі укладені в рамках СНД міжнародні угоди і вийде з тих, які не відповідають національним інтересам країни. Згодом Порошенко підписав закон про припинення дії Договору про дружбу з Російською Федерацією.

Нинішній глава МЗС Дмитро Кулеба у 2019 році повідомив, що вважає СНД «клубом невдах», який «ні на що не здатний».

У липні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про вихід України з угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав — учасниць СНД.

 

Імперські амбіції у бронзі