Кабмін збільшив розмір виплат за програмою «муніципальна няня»

Кабінет міністрів збільшив розмір компенсації вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років за програмою «муніципальна няня» з 2272 грн до 6700 грн. Також змінилися умови програми.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Так, відповідно до постанови уряду, компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» надається у разі здійснення догляду за дитиною з інвалідністю, або у разі, якщо один із батьків, опікунів є особою з інвалідністю I чи II групи.

Кабмін також схвалив рішення щодо збільшення розміру компенсації послуги з одного прожиткового мінімуму (а у разі догляду за дітьми з інвалідністю з двох прожиткових мінімумів на дітей віком до шести років) до однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

«Таким чином, сім’я на відшкодування послуги няні зможе щомісяця отримувати 6 700 гривень замість 2 272 гривень», пояснили в Мінсоцполітики.

Крім того, постановою визначений механізм нарахування компенсації послуги в залежності від фактичного часу здійснення такого догляду за дитиною на підставі акту про надану послугу «муніципальна няня».

Мінсоцполітики зазначає, що протягом січня 2023 року батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги "муніципальна няня", повинні підтвердити своє право на таке відшкодування.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Стипендії в Україні у 2023 році: розмір виплат та чого очікувати студентам