Кабмін змінив місце будівництва військового меморіального кладовища

Кабінет Міністрів затвердив реалізацію експериментального проєкту з будівництва Національного військового меморіального кладовища. До 30 серпня 2025 року його мають облаштувати у селі Гатне у передмісті Києва.

Про це йдеться у постанові уряду №870 від 19 серпня.  

Для облаштування кладовища виділять дві земельні ділянки площею 258,73 га і 7,96 га. Координатором проєкту визначили Міністерство у справах ветеранів, а замовником робіт з проєктування стане державна установа «Національне військове меморіальне кладовище».

Нагадаємо, спочатку меморіальне кладовище планували облаштувати в урочищі «Лиса гора» у Києві. Однак після протестів екологів та активістів будівництво запланували на території території Биківнянського лісу.

Проте тоді у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» заявили, що ця ділянка досі повністю не досліджена і може містити не виявлені поховання жертв сталінських репресій. Тому побудувати військове кладовище у найкоротші терміни неможливо.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

В Україні планують створити військову поліцію: які її основні завдання