Канада розкритикувала те, як Іран розслідує збиття літака МАУ
Getty Images

Канада вважає, що Іран належно не розслідував авіакатастрофу літака МАУ в Ірані. Оттава каже, що багато подробиць досі невідомі.

Про це йдеться у звіті радника прем’єр-міністра Джастіна Трюдо з питань цієї авіакатастрофи Ральфа Гудейла.

За його словами, Іран розслідує катастрофу таємно. Це «не викликає впевненості чи довіри», наголосив Гудейл. У звіті йдеться, що розслідувати справу мав би не Іран, щоб уникнути «відчуття безкарності» відповідальних за збиття літака.

Наразі Канада не має дипломатичних відносин із Іраном. При цьому Тегеран не висловлював бажання співпрацювати. Проте Оттава відстоюватиме й надалі права родичів жертв катастрофи на належне відшкодування.

Передісторія

8 січня літак Boeing 737-800 МАУ збила іранська ракета російського виробництва невдовзі після вильоту з аеропорту Тегерана. Загинули усі, хто перебував на борту — 176 осіб. Серед загиблих — громадяни Ірану, України, Канади, Великої Британії, Німеччини, Швеції та Афганістану.

11 січня іранські війська заявили, що український Boeing вони збили випадково. Літак пролітав начебто поруч з військовим об’єктом Ірану і військові прийняли його за «ворожу ціль», а саме — за крилату ракету.

Іран виділить €200 млн на компенсації за катастрофу МАУ