404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Канадський суд визнав терактом збиття українського літака Іраном
Україна молода

Верховний суд канадської провінції Онтаріо визнав збиття літака української авіакомпанії МАУ поблизу Тегерана терористичним актом, повідомляє  «Укрінформ».

«Позивачі довели, що збиття обвинуваченими літака рейсу 752 було актом тероризму», заявив головуючий суддя Едвард Белобаба.

Він переконаний, що «ракетний удар по літаку рейсу 752 був навмисним та безпосередньо призвів до смерті усіх людей на борту».

Стороною захисту у позові суд визначив державу Іран, її Збройні сили, верховного лідера аятоллу Хаменеї, Корпус вартових ісламської революції та інших посадовців.

Хоча це судове рішення не матиме негайних практичних наслідків, воно відкриває родичам жертв катастрофи шлях до виплати репарацій іранським урядом.

Скоро в Канаді відбудеться друге судове засідання, яке визначить розмір відшкодувань, на які можуть розраховувати близькі й родичі загиблих. У разі відмови Тегерану від участі у цьому засіданні на його державне майно суд може накласти арешт.

Передісторія

Іранська влада після кількох днів заперечень визнала, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом протиповітряної оборони.

Іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака у січні 2020 року. У документі зазначається, що причиною рішення збити літак була помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як «ворожий об'єкт».

Іран навмисно приховував причину авіакатастрофи літака МАУ