Карта бойових дій в Україні станом на 16 травня

Станом на ранок 16 травня росіяни продовжують наступати у Східній операційній зоні. Основні зусилля ворог зосередив на Донецькому напрямку.

Сhas News публікує актуальну карту бойових дій, де блакитним позначені позиції ЗСУ, червоним — позиції рф, жовтим — закинуті позиції рф, бордовим — місця бойових дій.

За даними Генштабу ЗСУ, Слобожанському напрямку окупанти намагають стримувати український наступ. Ворог веде підготовку наступальних дій силами підрозділів зосереджених в районі міста Ізюм.

На Волинському та Поліському напрямках до семи білоруських батальйонів продовжують виконувати завдання з прикриття ділянки українсько-білоруського кордону.

До 21 травня триватиме наступний етап перевірки бойової готовності сил реагування збройних сил республіки білорусь. Фіксується діяльність мобільного комплексу радіомоніторингу в прикордонній смузі, зокрема і на території України. Він діє з метою моніторингу мереж стільникового зв’язку.

На Сіверському напрямку рф посилила контроль ділянки українсько-російського кордону в Брянській та Курській областях та проводить демонстраційні дії, з метою утримання підрозділів українських військових на напрямку та не допущення їх перекидання до Східної операційної зони.

На Слов’янському напрямку активних бойових дій противник не проводив. Здійснює доукомплектування та поповнення втрат.

На Донецькому напрямку окупанти ведуть активні обстріли.

На Лиманському, Бахмутському та Курахівському напрямках росіяни продовжують наступати.

На Авдіївському напрямку ворог відійшов на раніше зайняті позиції на тлі великих втрат.

На Сєвєродонецькому та Новопавлівському напрямках активних бойових дій противником не вів, намагався здійснювати вогневе ураження підрозділів наших військ.

У Маріуполі окупанти обстрілюють позиції ЗСУ з авіації та артилерії. Основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні та ураженні наших підрозділів на «Азовсталі».

На Південнобузькому напрямку противник активних бойових дій не проводив, здійснював обстріли наших підрозділів із застосуванням ствольної артилерії та мінометів.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.