СБУ заблокувала київську ІТ-компанію, яка виконувала замовлення для окупаційних адміністрацій на сході України.
Зокрема, вона розробила програмне забезпечення для збору комунальних платежів. За його допомогою, бойовики поповнили свої бюджети на понад 10 млн у гривневому еквіваленті.
«Незаконний бізнес організувала керівник компанії, яка укладала договори з представниками окупаційних адміністрацій на обслуговування їх комп’ютерних систем», — розповіли в СБУ.
Серед основних «замовників» послуг були захоплені окупантами підприємства і установи газо- та водопостачання.
Безпосередньо розробкою та адмініструванням програмного забезпечення займались більше 10 працівників, яких розосередили у різних регіонах, зокрема, і на тимчасово окупованих територіях.
СБУ заблокувала київську ІТ-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для окупаційних адміністрацій на сході УкраїниСБУ заблокувала київську ІТ-компанію, яка розробляла програмне забезпечення для окупаційних адміністрацій на сході України Кіберфахівці Служби безпеки викрили столичну компанію, яка займалася ІТ-підтримкою захоплених ворогом підприємств та установ у тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей. Зокрема, постачала ворогу програмне забезпечення для збору комунальних платежів. Одержані від мешканців кошти керівники окупаційних адміністрацій направляли на фінансування угруповань так званих «л/днр», які беруть участь у повномасштабній агресії рф проти України. За допомогою нелегального програмного продукту окупанти перерахували до «бюджету» бойовиків понад 10 млн у гривневому еквіваленті. Крім того, через онлайн-сервіс сплати за «комунальні послуги» загарбники отримували доступ до установчих даних місцевих жителів. Встановлено, що цей незаконний бізнес організувала керівник компанії. Через особисті зв’язки вона укладала договори з представниками окупаційних адміністрацій на обслуговування їх комп’ютерних систем. Безпосередньо розробкою та адмініструванням програмного забезпечення займались більше 10 працівників. Для маскування протиправної діяльності їх розосередили у різних регіонах, у тому числі на тимчасово окупованих територіях. Серед основних «замовників» послуг були захоплені окупантами підприємства і установи газо- та водопостачання. Наразі одному з учасників схеми повідомлено про підозру за ст. 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння діяльності терористичної організації). Питання щодо оголошення про підозру іншим причетним вирішується. Досудове розслідування триває. Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники кіберпідрозділу та слідчі СБУ за процесуального керівництва прокуратури. #СБУ
Posted by Служба безпеки України on Wednesday, June 15, 2022
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.