Китайська соцмережа WeChat видалила десятки ЛГБТ-акаунтів
Getty Images

Популярна китайська платформа WeChat видалила десятки ЛГБТ-акаунтів, викликавши протести серед студентської спільноти країни.

Про це пише BBC.

Акаунтами керували переважно студенти університетів. Інцидент викликав побоювання через посилення контролю над гей-контентом.

Видалення спровокували хвилю онлайн-підтримки ЛГБТ-спільноти, багато хто просив студентські групи «триматися» і «не здаватися». Але частина привітала цей крок, заявивши, що «вже час».

Китай декриміналізував гомосексуальність у 1997 році, але ЛГБТ-спільнота продовжує стикатися з дискримінацією в країні.

Днями щонайменше дві студентські ЛГБТ-групи виступили з заявами у відповідь на видалення своїх облікових записів у WeChat, зокрема видалення всіх їх попередніх повідомлень.

Групи відомі тим, що виступають за ЛГБТ і гендерну рівність, а також надають підтримку студентам у кампусі.

«Наша діяльність не припиниться через закриття. Навпаки, ми сподіваємося використовувати цю можливість, щоб почати знову, приділяючи особливу увагу гендерним питанням і суспільству, а також виявляючи мужність і любов», — заявило Товариство Чжіхе Фуданьського університету у Шанхаї.

Чимало із закритих облікових записів WeChat відображають повідомлення про те, що вони «порушили» правила інтернету без пояснення жодних деталей.

Імена облікових записів також видалені й просто читаються як «безіменні».

Дискримінація сексуальних меншин. В Угорщині набрав чинності скандальний закон «проти ЛГБТ»