Метою китайських хакерів, які влаштували кібератаку на Міністерство фінансів США у грудні 2024-го, був відділ відомства, який займається санкціями проти країн і груп осіб, які запроваджує влада США.
Про це пише Washington Post з посиланням на американських посадовців.
Вони заявили, що головною ціллю кібератаки на управління з контролю за іноземними активами (OFAC) були китайські організації, щодо яких уряд США може розглянути можливість запровадження фінансових санкцій.
Посадовці окрім того додали, що атака торкнулась і Управління фінансових досліджень Міністерства фінансів.
Нинішні та колишні посадовці зазначили, що навіть незасекречені документи можуть бути дуже корисними для Китаю, оскільки це може допомогти хакерам зрозуміти, як США розробляють санкційну політику і кого розглядають як потенційні цілі.
Речник Міністерства фінансів, своєю чергою, відмовився від коментарів.
МЗС Китаю назвало заяви про злом «безпідставними» і заявило, що Пекін «завжди виступав проти будь-яких форм хакерських атак».
Нагадаємо, на початку грудня 2024-го китайський хакер зламав системи Міністерства фінансів США, отримавши доступ до робочих місць працівників і деяких несекретних документів.
У листі до законодавців Міністерство фінансів повідомило, що китайський хакер отримав ключ безпеки, який використовувала компанія з надання програмного забезпечення BeyondTrust. Компанія вперше помітила підозрілу активність 2 грудня, але їй знадобилося три дні, щоб зрозуміти, що її зламали. Хакер отримав дистанційний доступ до робочих місць працівників Мінфіну і певних несекретних документів, які вони зберігали.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.