Китайський Новий рік. Історія, традиції та як до свята готуються жителі Піднебесної (фото)
Getty Images

Цьогоріч Китайський Новий рік припадає на 1 лютого. Проте в країні це не звичний 2022 рік, а 4720. Китайський Новий рік, або як кажуть місцеві «Свято весни» — це найголовніше та наймасовіше гуляння в країні.

Коли відзначають

Дата святкування Китайського Нового року завжди різна. Її вираховують за місячним календарем у період з 31 січня до 21 лютого.

У Китаї Новий рік святкують протягом двох тижнів. На цей час більшість китайців отримують тижневу відпустку. Цього року фінальний день святкування «День ліхтарів» припадає на 15 лютого.

Як виникло свято

Історію Китайського Нового року пов’язують зі стародавніми міфами. За однією з легенд, кожного року в оселі китайців приходив вигаданий звір на ім’я Чунь та з’їдав всі запаси їжі. Людям доводилося щороку ховатися від чудовиська у горах.

Проте, одного разу маленький хлопчик сховатися не встиг, побачивши Чуня він голосно заплакав. Натомість чудовисько злякалося його та втекло. Жителі подумали, що це також пов’язано з тим, що хлопчик був одягнений в червоний халат.

З того часу китайці вірять, що звір Чунь боїться голосних звуків та червоного кольору. Щороку люди розвішують червоні ліхтарі та запалюють феєрверки, щоб відлякувати чудовиська та зберегти свої поселення.

Традиції у Китаї

З цією легендою пов’язана одна з головних традицій Китайського Нового року: прикраси оселі, декорації на вулицях, одяг повинні обов’язково містити червоний колір. Зазвичай перед початком святкування люди ретельно прибирають свої помешкання. У Китаї вважають, що так вони «вимітають» з оселі невдачі та приваблюють щастя.

За традицією, за святковим столом має зібратися вся родина. До святкової вечері повинні долучитися навіть ті члени сім'ї, які живуть в інших містах.

Жителі Піднебесної з особливою повагою ставляться до страв на столі. Вони також вірять, що часник, доданий до страв на Новий рік, віджене бісів та нещастя від будинку. А грошовий успіх привабить феєрверк, запущений у небо новорічної ночі. Вважають, чим гучніше і веселіше відзначити новорічні свята тим щасливіше пройде рік.

На свято серед дорослих прийнято дарувати один одному символічні подарунки. Традиційною стала пара мандарин, які вручають родичам та друзям на свято. Проте, дітям заведено дарувати більш значущі подарунки — дорослі дають їм парну кількість купюр, які кладуть в червоний конверт.

Як країна готується до свята цього року

Жителі Китаю почали готуватися до новорічних свят заздалегідь. Зокрема, крамниці у країні переповнені червоними речами для прикрашання оселі та декораціями з зображенням тигра — символа року. Влада оздоблює вулиці міст ліхтарями та гірляндами, також з’являються фігури у стилі водяного тигра.

Китайський Новий рік

Китайський Новий рік

Китайський Новий рік

Китайський Новий рік

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити. 

Китай наймає західних блогерів для покращення іміджу на Олімпіаді у Пекіні