Кива заявив, що він би «викопував і вішав» українців, які воювали у складі дивізії СС «Галичина»
УНІАН

Нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива закликав заборонили вшановувати дивізію СС «Галичина». За його словами, він би «викопував і вішав» українців, які воювали у складі дивізії.     

Кива зазначив, що готовий відбувати покарання за використання радянської символіки. Про це нардеп розповів у Telegram.

«Демократичний євроінтегрований державний управлінський апарат». Чи має сенс новий термін від Киви?

Він говорить, що йому напередодні вручили повістку через опубліковане відео з тренування з боксу. На ньому Кива був у шапці з червоною зіркою. В Офісі ж генпрокурора заперечили його виклик на допит. Кива каже, що президент України Володимир Зеленський «поставив завдання мене посадити на п’ять років у в’язницю».

«Чи готовий я? Готовий! Тільки цей судовий процес буде фатальним для сьогоднішнього фашистського режиму. Я пишаюся, і мій дід мною би пишався, що, перебуваючи стільки років в органах влади, вони змогли мене притягнути за червону зірку! Зеленський не розуміє: червона зірка не на шапці, вона в моєму серці! […] Україна — колиска фашизму в Європі! Ми будемо боротися чого б нам не коштувало!» — написав він.

Кива вважає, що в Україні необхідно заборонити вшанування дивізії СС «Галичина» через те, що Нюрнберзький трибунал її нібито визнав злочинною організацією.

«Я б їх викопував, вішав і вже ніколи не повертав би в нашу землю, щоб не отруювати її. Стіну не на Донбасі будувати потрібно, а у Львівській області, щоб епідемія зради і ганьби не поширювалася Україною», — наголосив нардеп.

Довідка

Дивізію СС «Галичина» створили за ініціативою німецької окупаційної адміністрації в 1943 році. Українське націоналістичне підпілля агітувало молодь не вступати в цю дивізію, щоб не бути німецьким «гарматним м’ясом».

У травні 2020 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною заяву, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською. Пізніше рішення ОАСК скасував апеляційний суд.

Chas News повідомляв, що Міносвіти перевірить скандальну дисертацію Киви.

Соромно! Кива спустив штани перед жінкою в Верховній Раді (відео)