Киян закликають не користуватися ліфтами за 30-40 хвилин до початку відключень світла

Жителям київських багатоповерхівок не варто користуватися ліфтами під час планових відключень електроенергії.

Про це повідомила пресслужба КМДА.

Оскільки можливі певні відхилення від графіків, жителів столиці закликають перестати користуватися ліфтами вже за 30-40 хвилин до початку відключення.

«Через аварійні та стабілізаційні відключення електропостачання у Києві збільшилась кількість викликів на деблокування дверей ліфтової кабіни», — зазначили в КМДА.

Що робити, якщо застрягли в ліфті?

КМДА також опублікувала поради від рятувальників для людей, яким не пощастило застрягти у ліфті:

  1. Необхідно заспокоїтися та не панікувати.
  2. Не слід натискати на всі кнопки поспіль, стрибати в ліфті чи намагатися відчинити двері кабіни самостійно.
  3. Скористайтеся кнопкою виклику диспетчера чи номером телефону аварійно-ліфтової служби та повідомте про проблему, що виникла, та своє місцеперебування. Необхідні номери зазвичай вказані у ліфтових кабінах чи у під’їздах. У випадку їх відсутності необхідно зазделегіть уточнити це питання в ОСББ чи ЖЕКу.
  4. Якщо диспетчер чи аварійно-ліфтова служба не відповідають або не мають можливості приїхати, зателефонуйте до служби «101». Інформація надійде оперативним черговим аварійно-рятувальних бригад вашого району та міста загалом, тож на допомогу приїдуть рятувальники.
  5. Якщо у вас при собі немає телефону або відсутній мобільний зв’язок, покличте на допомогу мешканців будинку, які живуть поруч або проходитимуть повз, та попросіть, щоб викликали відповідну службу.
  6. Якщо в очікуванні аварійної служби вам стало жарко, розстебніть або зніміть верхній одяг. За наявності води, пийте її помірно. Якщо стан не поліпшився, покладіть речі на підлогу та присядьте, витягнувши ноги.
  7. Після приїзду аварійної бригади чітко виконуйте всі її інструкції.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Як підготуватись до зими: якими речами та приладами варто запастись українцям