Клавішник Uriah Heep Кен Генслі помер у віці 75 років
Getty images

Колишній клавішник Uriah Heep Кен Генслі помер у віці 75 років.

Генслі написав кілька ранніх пісень лондонської рок-групи, включаючи Easy Livin ', Stealin' та Lady in Black — на яких він також співав.

Кеннет Вільям Девід Генслі (24 серпня 1945, Лондон, Англія — 4 листопада 2020) — британський рок-музикант; клавішник, гітарист, співак, автор пісень і продюсер, найбільшу популярність отримав як учасник «Uriah Heep» (1969—1980 роки).

Його менеджер підтвердив, що музикант помер «мирно» у середу ввечері після короткої хвороби.

Колишній соратник Кена по групі Мік Бокс заявив, що його музика «назавжди залишиться в серцях людей». «Я в глибокому шоці від новин, що помер Кен Генслі, і мої щирі співчуття його родині та дружині Моніці», – написав Бокс.

«Кен написав кілька дивовижних пісень за час свого перебування в колективі, і вони залишаться музичною спадщиною, яка назавжди залишиться в серцях людей. Спочивай з миром, Кен».

Uriah Heep перебували на піку розвитку у 1970-х, поєднуючи хард- та прог-рок, а звук клавішних Генслі звучав впізнавано в їхніх піснях.

Група взяла свою назву від персонажа роману Чарльза Діккенса «Девід Копперфілд».

Розмовляючи з Eon Music в інтерв'ю, опублікованому минулого тижня, Генслі розмірковував про період, коли бачив афіши концертів його групи і продавав мільйони платівок. «Ну, чесно кажучи, все це було схоже на божевільний сон», — сказав тоді він.

Наприкінці 70-х Хенслі покинув групу і продовжив грати з Блекфутом та Джоном Лоутоном, перш ніж створити свою власну групу, Ken Hensley & Live Fire.

Однак він брав участь у ряді імпровізованих зустрічей зі своїми колишніми товаришами по групі, в тому числі на щорічних концертах Uriah Heep.

У вересні цього року також помер його колишній товариш по Uriah Heep, барабанщик Лі Керслак.

У заяві менеджер Генслі описав мультиінструменталіста як «одного з найважливіших музикантів минулого півстоліття» і «дуже духовну людину».

Його брат Тревор підтвердив, що Кена будуть кремувати на приватній церемонії в Іспанії, де він жив на фермі зі своєю дружиною Монікою.

Генслі, який народився в південно-східному Лондоні і виріс у Стівенеджі, нещодавно закінчив роботу над новим проектом «Моя книга відповідей», який має вийти в лютому.

Компанія Google припинила продавати музику через Google Play