Кліматична криза у Латинській Америці може загрожувати бананам, які є найбільш популярними фруктами у світі.
Про це пише Guardian, покликаючись на дослідження Christian Aid.
Так, згідно з новим дослідженням, через зміни клімату посівні площі, які потрібні для вирощування бананів у Латинській Америці та на Карибських островах, можуть стати непридатними до 2080 року.
Як пише Guardian, кліматична криза загрожує безпосередньо умовам вирощування бананів та сприяє поширенню грибкових захворювань, які вже знищують врожаї.
Так, чорний листовий грибок, який процвітає в умовах вологості, може знизити здатність бананових рослин до фотосинтезу на 80%, що робить плоди вразливими до нерівномірних опадів і повеней.
А підвищення температури і зміна режиму дощів загострюють розвиток іншого грибка, фузаріозу, та знищує цілі плантації Кавендіша у всьому світі.
За даними видання, банани — це найуживаніший фрукт у світі та четверта за значущістю сільськогосподарська культура після пшениці, рису та кукурудзи. Близько 80% бананів у світі споживаються місцево, і понад 400 млн людей залежать від бананів як джерела 15–27% щоденних калорій.
Банани, особливо сорт кавендіш, дуже чутливі до змін умов. Вони ростуть у температурному діапазоні від 15°C до 35°C, потребують помірної кількості вологи, але не надлишку. Урагани й бурі пошкоджують листя рослин, порушуючи процес фотосинтезу.
Попри сотні сортів бананів, саме кавендіш становить більшість світового експорту завдяки високій врожайності й витривалості. Водночас відсутність генетичного різноманіття робить цей сорт особливо вразливим до змін клімату.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.