404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
КНР ізолювала місто з 11 млн населення через нові випадки зараження COVID-19
Getty Images

У КНР влада ізолювала мегаполіс Шицзячжуан після виявлення в цьому місті 117 випадків зараження коронавірусом. У середу, 6 січня, були заблоковані усі головні під'їзні шляхи до цього міста, що є столицею провінції Хебей на сході країни.

Влада перекрила шість автомагістралей і заблокувала роботу центрального автовокзалу міста, повідомляє DW з посиланням на місцеві ЗМІ.

Крім того, влада закрила всі школи в цьому місті. Один з районів міста, Гаочен,  уряд оголосив зоною підвищеного ризику і його ізолювали від решти районів мегаполісу. Нині цей район із 40-тисячним населенням вважається єдиним районом на весь Китай, визнаним зоною підвищеного ризику. За даними місцевих органів охорони здоров'я, всі жителі Гаоченга пройшли перевірку на коронавірус. Також у сусідньому місті Нангонг на наявність коронавірусу протестували понад 400 тисяч жителів.

У місті Шицзячжуан та його агломерації проживає близько 11 млн людей. Мегаполіс розташований на 300 км на південь від Пекіна. Лише 6 січня у Шицзячжуані виявили 68 випадків зараження коронавірусом. Загалом з виявлених протягом останніх днів 117 випадків зараження в 78 випадках у інфікованих не було жодних симптомів.

Навесні 2020 року Китай ужив суворі протиепідемічні заходи й зумів подолати спалах коронавірусу в місті Ухань. Але протягом останнього часу в Китаї знову зростає число випадків захворювання коронавірусом.

Хоч нинішні щоденні показники кількості інфікованих в Китаї далеко не такі високі, як, наприклад, у Європі, влада б'є на сполох, особливо на тлі наближення Китайського Нового року, що відзначатиметься 12 лютого. В цей час сотні мільйонів китайців подорожують країною.

Крім того, занепокоєння влади викликало виявлення нових варіантів коронавірусу в країні. Приміром, 6 січня в південній китайській провінції Гуандун підтвердили один випадок варіанту коронавірусу, що нині стрімко поширюється в ПАР. Інфекцію виявили у південноафриканського пілота, який прибув в країну в грудні. Його тест на коронавірус виявився позитивним.

Також кілька днів тому в КНР уперше зафіксували й новий варіант коронавірусу, раніше виявлений у Великобританії. Обидва мутовані штами вважаються значно більш заразливими, ніж попередні варіанти Sars-CoV-2.

Китай заявляє, що досягне стійкого та здорового зростання в 2021-2025 роках