На початку 2021 року вчені заявляли, що бегемоти з особистого зоопарку Пабло Ескобара стали загрозою для екосистеми Колумбії і їх, можливо, доведеться вбити.
У зв'язку з судовим розглядом про вилов і стерилізацію тварин у жовтні їм надали статус «зацікавлених осіб», а це означає, що тепер бегемоти мають ті ж права, що і люди.
Відповідну постанову видав федеральний суд США, пише Vice.
Один з найбільших в історії наркоторговців, мільярдер Пабло Ескобар незаконно ввіз тварин у Колумбію у 1980-х.
У 1993 році злочинця застрелили поліцейські, а всю його особисту власність взяв під контроль уряд.
Екзотичних тварин розселили у державні і приватні зоопарки, але чотирьом бегемотам вдалося втекти. Зараз в околицях Медельїна живуть близько 100 їх нащадків.
Проте вчені стурбовані швидким зростанням чисельності тварин і вважають, що до 2024 року популяція може досягти 1,5 тис. особин, що становитиме небезпеку для екосистеми річки Магдалена, жителів регіону та інших видів.
Незважаючи на це, колумбійці не підтримують винищення бегемотів і схиляються до ідеї стерилізації. Однак навіть досвідчені ветеринари змушені проводити інвазивні дослідження, щоб визначити стать тварини і правильно виконати процедуру.
Навіть якщо фахівцям вдасться безпечно зловити бегемота вагою 1,5 тис.кг, їм належить зробити складну операцію вартістю $50 тис. для кожної особини.
Щоб запобігти відстрілу бегемотів, Фонд правового захисту тварин подав позов до федерального суду США з вимогою наділити їх тими ж правами, які є у людей.
Це перший випадок, коли тваринам надали подібний правовий статус.
«Тварини мають право не піддаватися жорстокому поводженню і експлуатації», — підкреслили в організації.
Крістофер Беррі, керуючий фондом уточнив, що постанова допоможе зберегти бегемотам життя.
Раніше Chas News повідомляв, що викрадення домашніх тварин в Англії хочуть зробити кримінальним злочином.