Коли світ відключить Росію від SWIFT. Що це означатиме для країни-агресора

Захід розпочав технічну підготовку до відключення Росії від SWIFT. Таке рішення завдасть потужного удару по банківській системі країни-агресора та загалом економіці.

Про це розповів Данило Гетманцев, народний депутат.

SWIFT — це система обміну операційними та фінансовими повідомленнями між банками/фінінститутами-учасниками системи (а це 11 тис. учасників по всьому світу).

«Якщо відключити РФ, то вона не зможе проводити банківські платежі з банками, які використовують SWIFT (це всі операції з поточного та фінрахунку — експорт, імпорт, інвестиції). Росіяни не зможуть своїми картами та зі своїх рахунків платити за кордон та за кордоном, якщо рахунки у банку кореспондента у SWIFT», — пояснив Гетманцев.

«Платежі усередині РФ не зупиняться, адже вони мають свою платіжну систему «Мир». Торгуватимуть з Китаєм, у них своя система — China pay. Залишиться також екзотика — платежі за готівку, крипту, золото, інші системи типу «Вестерн юніон». Але факт залишається фактом, платежі з цивілізованим світом їм різко ускладняться. Це значний крок до міжнародної ізоляції РФ, але зважаючи на все, вони цього прагнуть», — підсумував нардеп.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини та публікує дивовижні історії. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Twitter заблокував можливість реєструвати акаунти в Росії