404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Колізей оновлюють. У 2023 році туристи зможуть пройтися ареною і оглянути підземні камери
Getty Images

У давньоримському Колізеї відновлять підлогу. Про новий високотехнологічний проєкт оголосило міністерство культури Італії в неділю.

Нову арену площею 3 тис. кв. м зроблять з дерева, повідомляє Reuters. Вона приховає підземні приміщення так, як це було 2 тис. років тому.

Нині пам’ятник не має підлоги. Її вилучили археологи в ХІХ столітті, щоб краще побачити лабіринт кімнат і коридорів, що лежали нижче арени.

«Це надзвичайний проєкт», — сказав міністр культури Даріо Франческіні. Він описав плани створення нової підлоги. Тепер туристи матимуть чіткіше уявлення, як виглядала арена, коли на ній гладіатори билися до смерті.

Франческіні стверджує, що «надзвичайний» новий поверх дозволить відвідувачам «побачити величність Колізею». «Ви зможете пройтися ним до центру Колізею, побачити його так, як бачили відвідувачі до кінця ХІХ століття», — сказав Франческіні.

Конструкція підлоги виглядатиме як решітка зі спеціально оброблених дерев'яних рейок. Їх можна буде обертати, щоб забезпечити циркуляцію повітря. Ще гості зможуть побачити в природному світлі підземні камери. В них колись розміщували гладіаторів і тварин перед їхніми смертельними сутичками.

Нове покриття встановлять на рівні початкової підлоги, яка була побудована близько 80 р. н. е.

Італійська інжинірингова фірма Milan Ingegneria виграла €18,5 млн за контрактом на проєктування нового підлогового покриття. Вона зобов’язалася завершити проєкт до 2023 року.

«Це ще один крок вперед до відбудови арени, амбіційного проєкту, який допоможе зберегти археологічні споруди й повернутися до початкового образу Колізею», — стверджує Франческіні.

Чиновник сказав, що підлогу можна буде видалити, якщо в майбутньому зміняться плани реконструкції Колізею.

На арені також можна буде проводити культурні заходи, додав міністр.

Про пам’ятку

Колізей — найпопулярніший туристичний об’єкт Італії. Його відвідало близько 7,6 млн людей у 2019 році до початку панедмії.

Він побудований 2 тис. років тому. Кам'яна арена була найбільшим амфітеатром у Римській імперії. Раніше в ньому було до 70 тис. місць, там проводили бої гладіаторів, страти та полювання на тварин. Його також можна було наповнити водою, щоб зобразити морські битви.

Римський амфітеатр мав дерев'яну підлогу, засипану піском. Вона була побудована на вершині мережі тунелів та кімнат, де гладіатори й тварини чекали перед виходом на арену. Там жили  ведмеді, тигри, слони та носороги.

Але підлогу зняли наприкінці 1800-х років, коли археологи почали розкопувати підземні рівні споруди. Підземна зона була відкрита для відвідувачів у 2010 році. Ще відвідувачі можуть побачити тунелі, коли дивляться вниз із багаторівневих рядів сидінь.

Ідею відновлення арени Колізею вперше висунув археолог Даніеле Манакорда в 2014 році.

У 2014 році пам’ятку реставрували. На це €25 млн виділив люксовий бренд Tod’s.

Колізей знову відкрився для відвідувачів 26 квітня, коли послабили карантин. До пандемії його відвідували до 3 тис. людей одночасно. В даний час до пам’ятки можуть увійти лише групи з 14 осіб. При цьому персонал повинен забезпечити 15-хвилинний проміжок між кожною групою.

Франція, Італія і девелопери з України цікавляться концесією українських вокзалів