Командувати на Міжнародній космічній станції вперше буде жінка з Європи

Саманта Крістофоретті, італійський астронавт Європейського космічного агентства стане першою жінкою з Європи, яка очолить експедицію на Міжнародну космічну станцію. 

Про це повідомляється в прес-релізі Європейського космічного агентства (ЄКА).

Також до складу екіпажу увійдуть астронавти NASA Челл Ліндгрен і Боб Хайнс. Вони вирушать у космос на кораблі SpaceX Crew Dragon у 2022 році.

«Повернутися на МКС, щоб представити Європу, честь для мене. Я з гордістю приймаю своє призначення на пост командира і з нетерпінням чекаю можливості застосування накопиченого в космосі і на Землі досвіду на чолі з дуже талановитою командою на орбіті», – сказала Саманта Крістофоретті.

Крістофоретті буде п'ятим за командиром МКС з Європи. Для неї це буде друга за рахунком експедиція на МКС.

Крістофоретті вже бувала на МКС — у 2014 році в складі 42-43 експедиції. На орбіті вона провела 199 діб, встановивши рекорд серед жінок, який пізніше був побитий американкою Пеггі Уїтсон. Астронавт із США пробула на станції 665 діб 22 години, що стало абсолютним рекордом за тривалістю роботи в космосі серед жінок і серед всіх астронавтів NASA.

Екіпаж у різний час очолювали астронавти Суніта Вільямс, Шеннон Уолкер з США, американка Пеггі Уїтсон два рази ставала командиром експедиції на МКС.

Ілон Маск показав новий прототип Starship SN16