Компанії Ахметова, Коломойського та Пінчука мають величезні борги за передачу електроенергії — розслідування

Українські підприємства, кінцевими бенефіціарами яких є олігархи Рінат Ахметов, Ігор Коломойський та Віктор Пінчук, мають борги за послуги з передачі електроенергії.

Про це свідчать документи, які «Схеми» отримали у своє розпорядження від учасників енергоринку.

Великі промислові споживачі та постачальники електроенергії почали стрімко накопичувати борги одразу після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Станом на 1 квітня експортери електроенергії заборгували 2,544 млрд грн за послуги з її передачі. 

Основний боржник — трейдер «Д.Трейдінг», що входить в енергохолдинг ДТЕК, кінцевим бенефіціаром якого є олігарх Рінат Ахметов. 

Також серед боржників — феросплавні підприємства. Станом на 1 квітня вони заборгували понад 55 млн грн за послуги з передачі електроенергії, та більше ніж 26 млн грн — за диспетчеризацію. Таким чином, загальні борги феросплавних підприємств за ці дві послуги перевищили 80 млн грн.

«Значне зниження рівня розрахунків відбулося, зокрема, Нікопольським заводом феросплавів», — повідомило джерело на енергоринку.

Нікопольський завод феросплавів входить у сферу впливу олігархів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука.

Має борг за послуги з диспетчеризації металургійний завод «Дніпросталь» (входить в трубно-колісну компанію «Інтерпайп»), кінцевим бенефіціаром якого є родина Віктора Пінчука. 

Станом на 1 квітня підприємство заборгувало за цю послугу майже 25 млн грн.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

«Ігор Валерійович Коломойський — я не знаю, де ця людина». Мер Дніпра розповів про допомогу від олігарха