Компанія John Deere дистанційно заблокувала українські комбайни, які окупанти вивезли в Чечню
Facebook / John Deere

Російські військові в окупованому Мелітополі викрали дорогі комбайни виробництва американської компанії John Deere та вивезли їх у Чечню. Однак там їх заблокували.

CNN повідомляє, що сільськогосподарське обладання на $5 млн вивезли із дилерського центру «Агротек». Одні тільки комбайни коштують по $300 тис. кожен.

За словами джерела видання, спочатку росіяни викрали трактор, сіялку та два комбайни. Впродовж кількох тижнів вони забрали ще більше 20 одиниць сільськогосподарської техніки.

Частину з неї перекинули в село неподалік, а решту відправили в Чечню. Однак виробник обладнав свої машини GPS, що дозволяє відстежувати їхнє місцезнаходження. Також ними можна керувати на відстані.

«Коли окупанти пригнали вкрадені комбайни в Чечню, вони зрозуміли, що не можуть їх використати, оскільки машини заблоковані дистанційно», — розповів журналістам інформатор.

Схоже, зараз комбайни просто стоять на фермі під Грозним. Хоча мародери, схоже, намагаються знайти в росії фахівців, які допоможуть обійти блокування.

У 2020 році компанія John Deere зазначала, що ще ніколи не використовувала можливість вимикати свою техніку на відстані.

Нагадаємо, російські війська на окупованих територіях вимагають від фермерів починати посівну, а також викрадають зерно.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Окупанти навмисне знищують сільськогосподарську техніку в Україні — розвідка