Кому літак безкоштовно? ДП «СЕТАМ» віддає конфіскат, модель якого перебуває у книзі рекордів Гіннеса
ДПСУ

ДП «СЕТАМ» та Міністерство юстиції безоплатно віддають літак, який конфіскувала ДПСУ через те, що власник контрабандно возив на ньому цигарки. Він позначений у книзі рекордів Гіннеса як літак, що випускається найдовше у світі — близько 70 років.

Про це повідомляє СЕТАМ на Facebook. «Ви знали, що повітряне судно АН-2 фігурує у книзі Гіннеса, як літак, що випускається найдовше у світі — майже 70 років? І саме таку арештовану «пташку» ДП «СЕТАМ» віддає безоплатно разом з Міністерством юстиції України та Державною виконавчою службою України», — йдеться у повідомленні.

Чиновники пишуть, що повітряне судно має довжину 12,4 м, висоту 5,35 і розмах крил 18,17 м. Воно може вміщувати 12 пасажирів, з максимальною злітною вагою 5250 кг. Такий літак може пролетіти 900 км, а для розгону йому потрібно 105 м.

«Літак був конфіскований за рішенням Суду через контрабанду цигарок», — зазначає підприємство.

Отримати конфісковане майно безоплатно можуть органи державної влади, заклади охорони здоров'я, освіти, соціального забезпечення, соціального захисту, заклади, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім'ї, будинки дитини при установах виконання покарань, установи виконання покарань чи слідчі ізолятори чи військові формування. Також отримати літак можна на благодійні цілі, або для утилізації.

Заявку необхідно подати до 12 грудня 2020 року.

Літак вилучили у вересні оперативні співробітники ДПСУ у пілота-контрабандиста, який переправляв цигарки. 

Великий куш. Українці контрабандою привезли з Туреччини діаманти на суму 15 млн гр