404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Конгрес США погодив $900 млрд державної допомоги економіці в умовах пандемії
Business 2 Community

Депутати Конгресу США 20 грудня погодили план виділення майже $900 млрд на допомогу економіці, яка постраждала через пандемію COVID-19.

Зростання захворюваності в США й нові обмеження, аби протидіяти пандемії,  перешкоджають економічному відновленню країни.

Переговори про фінансування тривали кілька місяців й не мали успіху, повідомляє «Радіо Свобода». І от очільники Сенату і Палати представників заявили, що досягли двопартійної згоди про пакет підтримки, який отримає достатню кількість голосів від демократів та республіканців в обох палатах Конгресу.

Законодавчий акт все ще в роботі, але, ймовірно, за нього голосуватимуть сьогодні, 21 грудня. Конгрес планує поєднати цю підтримку з законопроєктом про фінансування уряду на 2021 фінансовий рік у США на суму $1,4 трлн.

«Нарешті у нас є двопартійний прорив, який потрібен країні», — заявив лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл.

Конгресмени досягли угоди в той момент, коли зростання захворюваності й нові обмеження для протидії йому створили навантаження на слабке економічне відновлення. Мільйони американців опинилися під загрозою втратити залишки допомоги, пов’язаної з епідемією, після Різдва.

Кілька положень масштабного законопроекту про допомогу на суму $2,3 трлн, прийнятого в березні, втратили чинність місяців тому.

Угода про допомогу забезпечить виплату напряму $600 багатьом громадянам США. Це приблизно вдвічі менше, ніж у першому пакеті.

Вона також забезпечить $300 на тиждень як додаткову допомогу по тимчасовому безробіттю порівняно з $600 попередніх виплат.

Конгрес також погодив виділення сотень мільярдів доларів додаткової допомоги малому бізнесу та фінансування розподілу вакцин, освіти, догляду за дітьми й допомоги в оплаті оренди.

Законопроєкт залишає невирішеними два питання, які підточували досягнення домовленості. Запит республіканців на правовий захист бізнесу від позовів через коронавірус вони відкликали. Водночас демократи відмовилися від вимоги щодо допомоги державним та місцевим органам влади.

Законодавці проголосують за черговий законопроєкт про тимчасові витрати, щоб уникнути припинення роботи уряду опівночі й забезпечити час для ухвалення більшого пакету.

Конгрес США схвалив війскову допомогу Україні та санкції проти «Північного потоку-2»