404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Коронавірус не поширюється через вентиляцію у літаках, дослідили в Міноборони США
Getty Images

Опубліковано нове дослідження, яке доводить, що коронавірус не поширюється через систему вентиляції повітря на літаках. Його провело Міністерство оборони США. Це дослідження підтверджує висновки попередніх, які показали, що вентиляційні системи на літаках ефективно фільтрують повітря та видаляють частинки, які можуть передавати віруси.

Американське транспортне командування, агентство оборонних дослідницьких проєктів оборони та командування повітряної мобільності використовували літаки Boeing 777-200 та 767-300, завантажені датчиками, призначеними для створення ефекту повністю завантаженого пасажирського рейсу, пише CNN. Манекен в хірургічній масці імітував інфікованого пасажира, що кашляє. Дослідники використовували флуоресцентні аерозольні індикатори, щоб побачити, куди розлітаються частинки, що виділяються від кашляючого «пасажира». Ті частинки, що швидко всмоктувались у систему вентиляції, не чинили небезпеки для оточуючих.

Проте експерти зазначають, що не враховували інших шляхів зараження на повітряному судні. Наприклад, через поверхні або у випадках, коли інфікований кашляє або чхає безпосередньо на іншого пасажира.

«Альтернативні шляхи впливу важче передбачити через невизначеність у поведінці людей. Дослідження передбачало, що носіння масок є постійним. Проте не враховувалось забруднення поверхонь краплями у вбиральнях та інших місцях загального користування», — йдеться в висновках дослідження.

Згідно з іншими повідомленнями, люди, ймовірно, заражалися коронавірусом під час польотів, коли знімали маски та користувалися туалетами.

Коли в Україні з’явиться вакцина проти COVID-19 та кого вакцинуватимуть першими (відео)