Коронавірус та війна в Україні спровокували найбільшу інфляцію за останні 40 років

Загальна інфляція та спад міжнародної економіки досягли найвищих показників за останні 40 років. Причиною цьому стали пандемія коронавірусу та вторгнення росії в Україну.

Таку заяву зробив  Джо Байден, президент США, пише CNN

Він зазначив, що триваюча війна й надалі деструктивно впливатиме на світові ринки.

«Вторгнення в Україну підняло ціни на газ та продукти харчування в усьому світі. Дві основні житниці пшениці у світі — це Україна та Росія... Ми побачили останні дані про інфляцію минулого місяця, що близько 70% зростання інфляції було наслідком путінського подорожчання через вплив на ціноутворення для газу та енергоносіїв», — сказав Байден.

Президент США поклав провину безпосередньо на президента росії володимира путіна і назвав його «великою причиною інфляції».

Також з початком війни коронавірус нікуди не зник і від нього продовжують вмирати сотні людей. Уряд ще у перші дні війни ухвалив  рішення не давати медичну статистику у відкритий доступ. Але за підрахунками журналістки LB, за час війни зафіксовано 255 тис. 411 нових випадків ковіду. Померло 3039 людей.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.і

НБУ прогнозує падіння ВВП не менш ніж на третину та інфляцію понад 20%