30% видів деревних порід у світі перебувають під загрозою зникнення у дикій природі.
Про це йдеться в доповіді благодійної організації по збереженню рослин Botanic Gardens Conservation International (BGCI), пише Reuters.
Такі цифри вдвічі перевищують кількість ссавців, птахів, земноводних і рептилій, що перебувають під загрозою зникнення, разом узятих, йдеться у звіті.
Серед дерев найбільшого ризику перебувають такі види, як магнолії і діптерокарпові, які зазвичай зустрічаються у тропічних лісах Південно-Східної Азії. Дуби, клени та чорне дерево також стикаються з загрозами.
Дерева допомагають підтримувати природну екосистему і вважаються життєво важливими для боротьби з глобальним потеплінням і зміною клімату. Зникнення одного виду дерев може призвести до втрати багатьох інших.
Уточнюється, що тисячі різновидів дерев, яким загрожує зникнення, перебувають у шести країнах світу, найбільш багатих за різноманітністю деревних порід.
Найбільша кількість з них росте в Бразилії, де ризику піддаються 1788 видів. Решта п’ять країн — це Індонезія, Малайзія, Китай, Колумбія і Венесуела.
Крім того, 142 види дерев зареєстровані як вимерлі в дикій природі.
Три основні загрози, з якими стикаються деревні породи — рослинництво, лісозаготівля та тваринництво. Новими загрозами для зникнення дерев є зміна клімату і екстремальні погодні умови.
Дослідження засвідчують, що висаджування додаткових дерев для боротьби зі зміною клімату в Європі також може збільшити кількість опадів.