У середу, 9 квітня, представники 27 держав Європейського Союзу на засіданні комітету Європейської комісії проведуть голосування щодо обмежувальних заходів у відповідь на запровадження США тарифів для ЄС.
Про це повідомляє «Європейська правда» із посиланням на дипломата однієї з ключових держав ЄС, обізнаного із ситуацією.
Дипломат повідомив, що голосування за запровадження обмежувальних заходів з боку ЄС щодо США відбудеться під час засідання одного з комітетів Єврокомісії з питань торгівлі.
«Питання встановлення тарифів — ексклюзивна компетенція Єврокомісії, тому голосування представників 27 держав ЄС про відповідь на тарифи США відбудеться в профільному комітеті Єврокомісії», — розповів співрозмовник видання.
Засідання комітету відбудеться у другій половині дня 9 квітня (після 15:30 за київським часом).
Нові тарифи на імпорт у США
Базова митна ставка на імпорт усіх іноземних товарів до США становитиме 10%. Такою вона буде для Великої Британії, Бразилії, Австралії, Туреччини, України та багатьох інших країн. Для країн Євросоюзу вона становитиме 20%, для Китаю — 34%, для Південної Кореї — 25%, для Японії — 24%, для Індії — 26%.
Рекордними є ставки для Камбоджі (49%), В’єтнаму (46%) та Шрі-Ланки (44%).
У таблиці, яку показав Трамп, вказано, що мита на американські товари у Камбоджі становлять 97%, і це є найвищим показником у списку торгівельних партнерів США. У ЄС ця ставка сягає, за даними США, 39%, у Китаї — 67%, у Японії — 46%.
Також під мита США потрапили безлюдні острови Герд і Макдональд поблизу Антарктиди, де живуть лише пінгвіни.
Відомо, що введені Трампом мита не поширюються на Білорусь, Кубу, рф та КНДР. Білий дім пояснив це тим, що країни перебувають під санкціями. При цьому Америка продовжує торгувати з росією більше, ніж з невеликими державами, які потрапили під санкції. Водночас 7 квітня директор національної економічної ради Білого дому Кевін Гассетт заявив, що США не ввели нові мита щодо росії через перемовини з москвою щодо припинення війни.
Окрім того Мінторгівлі робило заяву, що не будуть відтерміновувати дію мит.
Станом на 8 квітня до Штатів звернулися майже 70 країн, аби провести переговори стосовно нових мит.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.