Європейські союзники «поспішають» надати Києву альтернативи супутниковій мережі Starlink після можливої паузи США у військовій підтримці та обміні розвідданими.
Про це повідомляє Financial Times.
Чотири великі супутникові оператори — люксембурзька SES, іспанська Hisdesat, Viasat, власник британського Inmarsat і французька Eutelsat/OneWeb — підтвердили виданню, що ведуть переговори з урядами та інституціями ЄС про забезпечення резервного підключення України.
Утім, заміна Starlink залишається «надскладним завданням», пише FT. Міністр цифрового розвитку України Михайло Федоров каже, що понад 40 тис. терміналів працюють у військових частинах, лікарнях, гуманітарних організаціях і на підприємствах.
Виконавчий директор SES Адель аль Салех заявив, що компанія вже надає послуги Україні та збирається збільшити тут потужності. Гендиректор Hisdesat Мігель Анхель Гарсія Прімо розповів, що з його компанією звʼязалися європейські посадовці.
«Ми є частиною цієї ініціативи. Але дуже важко, якщо взагалі можливо, розгорнути таку ж кількість терміналів, яку вже має Starlink, тому що вони накопичувалися роками», — каже він.
Суперечка між президентом США Дональдом Трампом і українським лідером Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті пожвавила дискусії про альтернативи Starlink, пише FT.
Фахівці та військові зазначають, що останні місяці зв’язок працює нестабільно, особливо в районах, наближених до лінії фронту. Оператор БпЛА, який діє поблизу Покровська, підтвердив, що ця проблема існує «вже давно».
У короткостроковій перспективі резервним рішенням може стати мережа європейських служб, яка дозволить підтримувати зв’язок у державних установах, лікарнях та на електростанціях.
Пристрої Starlink забезпечують вищу швидкість передачі сигналу порівняно з конкурентними сервісами. Однак ця перевага вимірюється частками секунди, тож значні затримки можуть виникати лише в окремих випадках.
Тим часом у Європарламенті посилюється тиск на Єврокомісію, щоб якнайшвидше запустити ініціативу Govsatcom. Вона має об’єднати супутникові ресурси, але, за прогнозами, почне працювати лише наступного року.
Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.