404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Країни, якими керують жінки, змогли краще протидіяти пандемії — дослідження
УНІАН

Кількість інфікованих і рівень смертності у перші три місяці пандемії в цілому були нижчими в країнах із жінками-керівницями. Про це свідчить аналіз епідеміологічної ситуації у 194 країн, що базується на даних глобальної консалтингової компанії з питань гендерного балансу 20-first, інформує НВ.

Серед країн, що найкраще впоралися з пандемією — Норвегія, Нова Зеландія, Тайвань, Фінляндія та Німеччина, які очолюють жінки.

«Коли жінки приєднуються до керівних груп, переважають такі лідерські якості, як співчуття, співпереживання, спілкування та співробітництво, які стають частиною ДНК як організацій, так і держав»,  коментує результати дослідження Олена Зубарева, глава ГО «Асоціація лідерів стійкого розвитку».

Фахівці відзначають, що в Україні зберігається гендерна нерівність у всіх сферах суспільного життя. За даними дослідження UN Women Ukraine, у регіональних радах представлено лише 15% жінок. 20% — у Кабінеті міністрів і 21% у Верховній Раді. В той же час жінки в Україні становлять переважну робочу силу у сфері охорони здоров'я. Відповідно і в боротьбі з коронавірусом жінки в Україні стоять на передовій. Маючи при цьому сім'ї й дітей, які навчаються дистанційно й потребують постійного догляду. У загальній кількості медперсоналу, який протистоїть пандемії, 83% жінок і 17% чоловіків. Але лише 20% жінок є членами кризових комітетів, створених для реагування на пандемію.

У команді Байдена буде перша жінка — заступник міністра оборони США