Кремль заявляє про можливу гуманітарну катастрофу у Криму
iStock

Заступник директора Департаменту інформації і друку МЗС Росії Ілля Тимохов заявив, що «водна блокада» окупованого Криму з боку України збільшує міжнародну напруженість.

Про це повідомляє ТАСС.

«Не припиняються запеклі спроби Києва покарати населення Криму за його законний вибір на користь возз'єднання з Росією. Триваюча водна блокада півострова може призвести до чергової гуманітарної катастрофи з наслідками, що важко передбачити. Такі дії не лише йдуть урозріз із нормами міжнародного права, а й сприяють зростанню міжнародної напруженості», —наголосив Тимохов.

За його словами, не всі країни засвоїли уроки конференції в Лондоні в 1871-му, за підсумками якої було покладено край боротьбі провідних держав за сфери впливу в Чорноморському регіоні.

«Зараз ми знову спостерігаємо недалекоглядні спроби окремих держав переписати міжнародні правові норми, що встановлюють правила для використання Чорноморських проток», — каже Тимохов.

Він говорить, що «провокації української влади в Керченській протоці і Азовському морі в 2018 році були здатні спровокувати новий конфлікт у Чорному морі».

«Хочеться вірити, що наші західні партнери згадають події того часу і нарешті зрозуміють, що будь-які протиріччя можна вирішити лише в атмосфері взаємної поваги і виключно в рамках інклюзивної та відкритої дискусії», — підсумував співробітник МЗС Росії.

Україна завела справу через поставки обладнання Siemens до Криму