Крім виїзду за кордон, для військовозобов'язаних обмежили переміщення країною

Під час дії воєнного стану, окрім заборони виїзду за межі України, військовозобов'язані також мають обмеження на переміщення країною.

Про це повідомляє Запорізька ОДА.

Зазначають, що йдеться в тому числі про перетин лінії розмежування на в'їзд або на виїзд.

Згідно з законом, заборонений виїзд за межі місця проживання або перебування з моменту оголошення мобілізації особам, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Для виїзду потрібен спеціальний дозвіл керівника районного або міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Дозвіл на виїзд потрібен таким категоріям громадян України:

  • призовникам, яким надано чи які мають право на відстрочку від призову на строкову військову службу, на термін до одного року, але не пізніше дати закінчення відстрочки;
  • особам призовного віку, за наявності поважних причин (хвороба або смерть рідних тощо), на термін до 30 діб;
  • військовозобов’язаним та резервістам, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (повний перелік визначено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”), на термін до одного року, за наявності підтверджуючих документів, але не пізніше дати закінчення права на відстрочку;
  • військовозобов’язаним та резервістам, що були заброньовані на період мобілізації та на воєнний час на термін до 30 діб, але не пізніше дати закінчення терміну дії посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час або дати зазначеної на витягу із наказу Міністерства економіки України про бронювання;
  • в окремих випадках, за рішенням керівника центру комплектування решті військовозобов’язаних та резервістів при наявності інших поважних причин з поданням ними відповідних документів на термін до 30 діб.

Дозвіл не потрібно отримувати особам:

  • виключеним з військового обліку. Підставою для виїзду є позначка про зняття з обліку військовозобов'язаного.
  • особам, які вибувають у відрядження і є військовозобов’язаними заброньованими на період мобілізації та на воєнний час. При собі необхідно мати паспорт, військовий квиток\тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, посвідчення про відстрочку або завірений керівником ТЦК та СП витяг із наказу Міністерства економіки України та посвідчення про відрядження.
  • призовникам, військовозобов’язаним та резервістам, які зняті з обліку для переміщення в іншу місцевість. Підставою є відмітка у посвідченні або у військовому квитку \ тимчасовому посвідченні. Такі громадяни мають стати на облік за новим місцем дислокації протягом семи діб з дати зняття з обліку.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Навіщо армії турагенти та політологи? Мене примусять рити окопи? Стати на облік можна лише за місцем реєстрації?