404

Сторінку не знайдено

Chas.News not found
Кримінальний суд у Гаазі розслідуватиме військові злочини на сході України
ICC

Міжнародний кримінальний суд (МКС) в Гаазі завершив попереднє вивчення подій, пов'язаних зі «збройним конфліктом на сході України».

У суду є «достатні підстави» вважати, що на сході України за час війни здійснені військові злочини і злочини проти людяності, заявила прокурор МКС Фату Бенсуда.

Він має намір розслідувати ймовірні військові злочини. «Існують достатні підстави» вважати, що в регіоні було здійснено «широкий спектр діянь, що є військовими злочинами і злочинами проти людяності, які підпадають під юрисдикцію суду», йдеться в заяві прокурора, оприлюдненій 11 грудня.

Діяння прокурор поділив на три групи: злочини, вчинені під час бойових зіткнень, ті, які відбулися під час затримань, а також злочини на території українського півострова Крим, окупованого Росією навесні 2014-го.

Українська система правосуддя «недоступна» на територіях, зайнятих проросійськими сепаратистами, тому офіційний Київ не може отримати доступ до доказів або притягнути до відповідальності винних, заявили в МКС.

Реакція МЗС України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав позицію суду в Гаазі. «Міжнародне правосуддя не швидке, але невідворотне. Настане день, коли російські злочинці обов'язково постануть перед судом», — написав він у Twitter.

МКС вів попереднє вивчення подій на сході України з квітня 2014 року. Наступним кроком стане звернення до суддів палати попереднього виробництва з проханням надати санкцію на початок розслідування, пояснила Бенсуда. Прокурор МКС розраховує на повну підтримку офіційного Києва, а також запрошує до співпраці всі сторони конфлікту.

Росія заблокувала рішення ОБСЄ про моніторинг українсько-російського кордону, заявив Кулеба