Купуємо в’язниці, недорого! В Україні держава вперше продає колишній виправний центр
Фонд державного майна

Мін'юст спільно з Фондом держмайна виставив на продаж Ірпінський виправний центр у селищі Коцюбинське на Київщині.

Про це повідомляють ФДМ і міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

Малюська пише: «Великий розпродаж в‘язниць» дійшов до етапу першого аукціону. Якщо хто має зайвих 220 млн та хоче придбати невеличку в‘язницю у кількох кілометрах від Києва — welcome. 70% надходжень від продажу буде витрачено на розбудову нової в‘язничної інфраструктури, яка відповідатиме європейським стандартам. 30% — поповнить держбюджет».

Стартова ціна в’язниці — 220 211 588 грн.

ДФМ

Раніше повідомлялося, що аукціони з продажу в’язниць, які були анонсовані Мін’юстом у серпні 2020 року, розпочнуться у лютому 2021-го.

ФДМ інформує, що до подачі заявки на покупку в'язниці залишається 26 днів. Також є детальний опис об'єкта: розміри території та наявна інфраструктура. Розташована вона за адресою: Київська обл., м. Ірпінь, смт Коцюбинське, вул. Залізнична, 1.

«Очікуйте нових лотів незабаром!» — відзначив міністр.

Продаж в'язниць в Україні

6 серпня 2020 року Малюська оголосив про початок продажу в Україні в'язниць, які не використовуються. За його словами, скоріше за все, в'язниці втратять своє цільове призначення і їх ліквідуватимуть.

При цьому міністр зазначив, що продаж в'язниць не означає, що засуджених відпускатимуть на свободу. «Просто у нас занадто багато надлишкового майна, на утримання якого ми витрачаємо кошти. Ось з нього якраз і починається продаж», — пояснив він.

За словами міністра, на продаж виставлятимуть «заморожені» в'язниці, які не використовуються, але на охорону яких необхідно витрачати кошти.

Разом з тим Малюська прогнозував будівництво нових об'єктів мережі виконання покарань.

30 грудня 2020 року Малюська заявив про те, що в Україні у 2021 році планують провести приватизацію не менше чотирьох в'язниць.

Він анонсував приватизацію щонайменше чотирьох в’язниць у 2021 році, публікацію комплексного Рейтингу в’язниць, відкриття нових об’єктів в’язничної інфраструктури та початок будівництва нових слідчих ізоляторів.

СІЗО як у Європі. Під Києвом і Львовом влада будуватиме нові «експериментальні в’язниці західноєвропейського зразка»