Латвія буде позбавляти громадянства осіб за підтримку російського вторгнення

21 квітня сейм Латвії прийняв заяву, у якій скоєні російськими військами воєнні злочини визнав геноцидом проти українського народу.

Про це повідомляє латвійське видання Delfi.

Відповідну заяву підтримали 83 із 100 депутатів. При цьому із присутніх на засіданні народних обранців ніхто не голосував проти чи утримався.

«Для Латвії, як для країни-члена ООН, Ради Європи, Європейського Союзу та НАТО, які виступають за демократичні цінності, неприпустимі дії росії, направлені на масове знищення українського народу. Латвія засуджує геноцид і злочини проти людства», — йдеться у заяві.

Також депутати закликали євроатлантичне співтовариство збільшити допомогу Україні та посилити антиросійські санкцій, зокрема відмовитися від імпорту нафти та газу з рф.

Також сейм прийняв поправки до законодавства щодо позбавлення громадянства осіб, які підтримують російське вторгнення. Ці зміни підтримали 63 депутати. 14 утримались і 1 голосував проти.

Нова редакція закону передбачає, що громадянства Латвії можуть позбавити особу, які фінансово, матеріально чи пропагандистський підтримує держави, що здійснюють геноцид, воєнні злочини чи загрожують територіальній цілісності демократичних країн.

Проте ця норма може застосуватися лише щодо осіб, які мають крім латвійського мають ще громадянство інших держав.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Литва передала Україні важкі міномети